FRIV – Polsko-Niemiecki Festiwal Improwizacji, 4-6 lipca 2008, klub Dragon, Poznań

Ośmiu muzyków mieszkających w Berlinie i tylu samo zamieszkałych w Poznaniu zostało zaproszonych na pierwszy festiwal FRIV, który odbędzie się między 4 a 6 lipca w Poznaniu, w klubie Dragon.

W ciągu trzech dni odbędzie się dwanaście koncertów, w jakich zestawieniach? To pozostanie niewiadomą aż do piątku czwartego lipca, do godziny 19, kiedy to odbędzie się losowanie składów (otwarte dla publiczności). Natomiast wiadomo, że każdego wieczora zagrają dwa duety, jedno trio i jeden kwartet, a w każdym dojdzie do międzynarodowego spotkania.

Chcemy zaprezentować artystów z różnych środowisk: jazzowych, związanych z akademią muzyczną, działających na polu muzyki elektronicznej oraz tych niedających się łatwo zdefiniować, często określanych jako “eksperymentatorzy”. Umieszczenie ich w sytuacji, gdzie będą musieli nawiązać ze sobą dialog, zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami, może przynieść niespodziewane efekty.

Festiwal przyczyni się do aktywizacji poznańskiego środowiska kreatywnych muzyków oraz umożliwi im nawiązanie współpracy i wymianę doświadczeń z podobnym kręgiem twórców berlińskich. Bliskość obu miast może dać szansę na kontynuowania projektów i, w dalszej kolejności, stanowić będzie atrakcyjną perspektywę dla stworzenia pomostu kulturalnego, który umożliwiłby współpracę szerszego grona artystów, także spoza kręgów muzycznych.

Ze strony berlińskiej udział wezmą: Sabine Vogel, M. Zapparoli aka Penelopex, Lucio Capece, Clayton Thomas, Yannick Franck, Gerhard Uebele, Franziska Wulschke.
Z Poznania: Blanka Dembosz, Michał Joniec, Patryk Lichota, Jan Talaga, Stanisław Suchora, Piotr Tkacz, Radar aka Radek Włodarski.

Kameralna atmosfera znajdującej się w Dragonie sali znanej jako Mały Dom Kultury będzie sprzyjać skupieniu słuchaczy i muzyków.

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej
Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit

zdjęcia: http://picasaweb.google.com/trzyuem/FRIV0406072008/

Advertisements